Meble z technorattanu do nowoczesnego ogrodu

W nowoczesnych ogrodach nie ma miejsca na nieprzemyślane rozwiązania czy chaos kompozycyjny. Zielone przestrzenie otaczające innowacyjne, geometryczne bryły są dopracowane do perfekcji pod kątem wizualnym oraz funkcjonalnym. Jednym z najważniejszych elementów ogrodowej mozaiki są meble. Obecnie ogromną popularnością cieszą się modele wykonane z rattanu syntetycznego. Czym meble z technorattanu zaskarbiły sobie tak wielką sympatię właścicieli minimalistycznych ogrodów? Sprawdź!

Nowoczesne meble z technorattanu – związek estetyki i funkcjonalności

Architekci projektujący minimalistyczne przestrzenie kładą duży nacisk nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim funkcjonalność. Wyposażenie ogrodów nieustannie narażone jest na działanie czynników, które mogą osłabiać jego strukturę. Meble z technorattanu doskonale radzą sobie z pogodowymi niedogodnościami, a przy tym prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Możesz mieć pewność, że deszcz, promieniowanie UV oraz skrajne temperatury nie wpłyną negatywnie na kondycję ulubionego kompletu. Co więcej, zwarta, nieporowata struktura syntetycznego tworzywa nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu wyjątkowo łatwo utrzymać go w nienagannej czystości.

Zamiast krzeseł i ławek

W katalogach czołowych producentów znajdziesz szeroki wybór mebli ogrodowych, które z powodzeniem mogłyby zastąpić komplety wypoczynkowe zdobiące luksusowe salony. Wyplatana z technorattanu, jasna sofa ustawiona na dużym tarasie doda przydomowej strefie klasy oraz zapewni domownikom królewskie warunki do odpoczynku. Godne uwagi są również designerskie huśtawki w niebanalnych formach (tego typu meble świetnie sprawdzają się również we wnętrzach!)
 
 

About the author

Related