Krzesło ogrodowe – idealny wybór na wiosnę

Jesień to świetny moment na zapoznanie się z oferta topowych producentów mebli ogrodowych. Jeśli planujemy kupić coś konkretnego wielu z nich zaproponuje nam spore wyprzedaże i rabaty związane z końcem sezonu. Szukając idealnych krzeseł ogrodowych powinniśmy mieć na uwadze, że ważny jest nie tylko ich elegancki wygląd, ale i budowa. Na co zwracać uwagę podczas kupna?

W poszukiwaniu wyjątkowego stylu

Kupujemy oczami – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Chętniej wybieramy produkty droższe, odpowiadające naszym gustom lub modne, niż tańsze, mniej ekskluzywne czy eleganckie. Zanim jednak rzucimy się w wir zakupów warto pamiętać o tym, że przede wszystkim ważne są parametry danych mebli ogrodowych oraz to, jak zachowają się w zetknięciu z mrozem, silnym promieniowaniem słonecznym czy wilgocią.
Dobór materiałów na krzesło ogrodowe nie powinien być przypadkowy. Producenci wybierają tworzywa takie jak technorattan i aluminium. Ze względu na ich nieporowatą strukturę możemy być pewni, że wilgoć czy brud nie przedostaną się do wnętrza struktury mebla.
W przypadku mebli aluminiowych ważne jest to, że są one malowane proszkowo – gwarantuje to, że w przyszłości nie będzie się na nich pojawiała rdza.
W przypadku krzeseł technorattanowych włókna syntetyczne są odporne na działanie wilgoci, niskich temperatur Dodatkowo technorattan nie jest podatny na silne promieniowanie słoneczne. W praktyce oznacza to, że meble nie będą tracić swojego pięknego, żywego koloru.

Krzesło ogrodowe zaprojektowane z pasją

Co należy wziąć pod uwagę, aby stworzyć wygodne i komfortowe krzesło ogrodowe? Konieczne jest określenie elastyczności materiałów użytych do produkcji siedziska oraz oparcia, określenie wysokości podłokietników, wyprofilowanie oparcia w taki sposób, aby dawało stabilne podparcie dla kręgosłupa.

About the author

Related