Czy karty tarota mają „duszę”?

Karty tarota intrygują ludzkość od czasu, kiedy talia ta wyodrębniona została z klasycznych kart do gry. Ich magiczna moc wykorzystywana była przez wróżbitów, królów i zwykłych ludzi, zawsze w tym samym celu – aby poznać swoją przyszłość. Co warto wiedzieć o kartach tarota? Czy przywiązują się one do swojego właściciela? Jak prawidłowo je przechowywać?

Krótka historia kart tarota

Jak czytamy na stronie tarot.net.pl karty tarota powstały na przełomie XVI i XVII wieku. Wcześniej talia znana była wyłącznie jako przedmiot do popularnych gier karcianych. Wraz z upowszechnieniem się tarota marsylskiego i paryskiego zaczęto przypisywać kartom magiczne moce. Tarociści, poprzez ich odpowiednie ułożenie, mogli spoglądać w przyszłość i mówić, jakie losy czekają konkretne osoby. Co ważne: pojedyncze karty tarota nie mają konkretnego znaczenia – dopiero ich ułożenie względem siebie daje możliwość szerszej interpretacji.

Tarot współcześnie

Współcześnie tarociści wiele uwagi poświęcają talii tarota. Karty, z których wróżą najczęściej są przechowywane w specjalnych, drewnianych skrzynkach wyłożonych materiałem. Wszystko po to, aby karty zachowały energię osoby wróżącej. Tarociści zazwyczaj nie pozwalają osobom nieupoważnionym na dotykanie swoich talii – przenosi to niewłaściwą energię.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.