Jak wybrać najlepszy wózek do sprzątania

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych modeli wózków do sprzątania. Różnią się przede wszystkim ceną, jednak również posiadają bardzo wiele innych szczegółów. Zatem, na jaki wózek do sprzątania powinniśmy się zdecydować!

Różne rodzaje wózków do sprzątania

Należy mieć świadomość, iż w wielu sklepach dostępnych jest dużo różnorodnych modeli wózków, które przeznaczone są do sprzątania. Są to między innymi modele, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i najczęściej są wykorzystywane do sprzątania pomieszczeń biurowych, jak i również powierzchni, które posiadają różne poziomy. Są to modele jedno oraz dwu wiaderkowe.

Jednak wózki do sprzątania to również urządzenia typowo serwisowe. Charakteryzują się nieco większymi rozmiarami niż poprzednie modele, służą przede wszystkim do sprzątania większych powierzchni, takich jak między innymi podłogi w centrach handlowych lub też powierzchnie w dużych biurach.

Możemy w tej grupie wózków wyróżnić również modele przeznaczone do segregacji, które najczęściej wykorzystywane są w szpitalach. Wózki do sprzątania to również specjalne modele przeznaczone do dezynfekcji. Używane są głównie na salach operacyjnych, ponieważ to właśnie w tych pomieszczeniach często podłogi muszą być dezynfekowane mopami jednego kontaktu. Tego typu wózek zawiera specjalne wiaderka, w których można umieścić zużyte mopy, bez konieczności ich dotykania.

Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu

Przede wszystkim jeżeli zdecydujemy się na zakup wózków do sprzątania, powinniśmy pamiętać o kilku szczegółach, które różnią te modele.

Szczegółem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu wózka do sprzątania, jest stelaż. Jest to podstawa całej konstrukcji urządzenia, który może być wykonany z materiału polimerowego lub też ze stopu metalu. Bardzo wiele osób decyduje się na zakup wózka ze stelażem metalowym, ponieważ jest on znacznie bardziej trwalszy w porównaniu ze stelażem polimerowym. Jednak należy pamiętać, iż dotyczy to tylko wózków wyprodukowanych w Chinach. Jeżeli zdecydujemy się na zakup urządzenia wyprodukowanego na terenie Unii Europejskiej, którego stelaż jest wykonany z polimeru, nie musimy obawiać się o jego trwałość. Jest ona porównywalna z trwałością stelaży wykonanych z metalu.

Kolejną cechą wózków do sprzątania, na którą powinniśmy zwrócić również uwagę, jest pojemność jego wiader. Na rynku możemy spotkać wiadra, które charakteryzują się pojemnością od 15 litrów aż do 30 litrów.

Również podczas zakupu tego typu produktu powinniśmy zastanowić się nad wyciskarką. Może być ona szczękowa lub też czołowa. Jak każdy produkt, także i wspomniane wyciskarki posiadają swoje wady oraz zalety. Należy pamiętać, iż podczas oceny wspomnianych wyciskarek kryterium, które powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę to skuteczność odciskania wkładu.

Ostatnim kryterium, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu nowego urządzenia jest jego cena oraz marka. Nie należy decydować się na zakup najtańszych urządzeń, ponieważ często ich niska cena może nam sugerować, iż nie są to urządzenia dobrej jakości. Również warto zwrócić uwagę na markę wózka do sprzątania, ponieważ zakup urządzenia renomowanego producenta w pewnym stopniu gwarantuje nam jego niezawodność. Także popularni producenci często oferują swoim klientom dłuższy okres gwarancyjny, dzięki temu w razie jakichkolwiek usterek, możemy bez dodatkowej opłaty rozwiązać swój problem.

Nieustannie na rynku pojawia się wiele nowych modeli wózków do sprzątania. Jednak jeżeli nie chcemy zakupić urządzenia słabej jakości, podczas zakupu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wspomniane szczegóły.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.