Jak urządzić pokój dzienny?

Pokoje dzienne pełnią rolę pomieszczenia do relaksowania się, przyjmowania gości, nierzadko również są sypialniami (w mieszkaniach blokowych). Warto, aby były one urządzone ze smakiem oraz funkcjonalnie. Jak tego dokonać? Pomogą w tym liczne katalogi wnętrzarskie oraz odrobina fantazji!

Pierwszy krok to dokładne wymierzenie pomieszczenia i zaznaczenie wszelkich problematycznych miejsc – np. skosów, wnęk. Ich odpowiednie wykorzystanie wpłynie na przepustowość pomieszczenia. Pokój powinien być jasny, dobrze oświetlony. Dobrze, jeśli w ciągu dnia będzie do niego wpadać wiele naturalnego światła.

Idealnie dobrane sofy i fotele

Kluczem do zapewnienia wygody sobie i gościom jest dobranie kanapy, foteli oraz stołów. Odpowiednie będą proste sofy w jednolitych kolorach, które można zestawiać z elementami jak fotel tapicerowany (w kontrastowym kolorze). Tapicerowane meble są obecnie niezmiernie modne – wszystko za sprawą skandynawskich trendów, które Polacy pokochali. Warto przyjrzeć się tapicerce z bliska – powinna być ona wykonana z trwałego, grubego materiału. Dzięki temu znacznie dłużej zachowa swój piękny wygląd.

Małe też jest ważne!

Kolejnym aspektem jest dobranie stolika kawowego. Warto, aby nie był to niewielki, stoliczek – mimo wszystko zadbajmy o to, by był on funkcjonalny. Modne są stoły ze szklanymi blatami oraz dodatkowymi szufladami czy półkami.

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.