Inteligentny dom – czy warto w niego zainwestować?

Inteligentne domy to marzenie coraz większej ilości Polaków. Tego rodzaju rozwiązania sprawdzają się zarówno w domach wolno stojących, jak i mieszkaniach blokowych. Inteligentnym domem określamy instalację pozwalającą na wygodne sterowanie konkretnymi mediami w mieszkaniu czy w domu. Jak wygląda zastosowanie konkretnych elementów domów inteligentnych?

Do stworzenia domu inteligentnego konieczne jest posiadanie czujników. Sterują one natężeniem światła w mieszkaniach, centralnymi zamkami, klimatyzacją, działaniem pieców, sprzętem grającym, głośnikami, a nawet urządzeniami takimi jak ekspres do kawy. Ich odpowiednie rozmieszczenie i skomunikowanie ze sobą sprawi, że ich działanie nie będzie zakłócane. Do obsługi czujników dedykowane są aplikacje tworzone przez konkretnych producentów. Aplikacje wgrywane są na telefony typu smartfon – i od tego momentu całość jest gotowa do użycia.

Gdzie zakupić instalacje domów inteligentnych?

Instalowanie domów inteligentnych oferuje wiele firm, warto jednak zaufać profesjonalistom. Marka Ferguson oferuje nie tylko same czujki i aplikacje, ale i szerokie doradztwo w kwestii dopasowania konkretnych rozwiązań dla danych mieszkań. Ofertę marki można obejrzeć na stronie www.ferguson-digital.eu

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.