Blachodachówka – dobre pokrycie dachu?

Pokrycia dachowe z blachy, które są tłoczone w kształt tradycyjnych dachówek, stosuje się w naszym kraju już od wielu lat. Najczęściej są produkowane ze stali ocynkowanej lub aluminium i powlekane warstwami ochronnymi. Charakteryzuje je także bardzo duży wybór kolorów oraz kształtów.

Materiał

Grubość oraz ciężar blachodachówki są stosunkowo niewielkie. Na zewnątrz arkusze blachy pokrywa się różnego rodzaju warstwami ochronnymi, które zabezpieczają pokrycie dachu przed działaniem czynników atmosferycznych. Jednocześnie ten rodzaj zewnętrznej powłoki pozwala na barwienie blachodachówki na dowolne kolory.

W czasie transportu oraz montażu materiał może zostać również pokryty specjalną folią, która zabezpiecza przed uszkodzeniami. Taka blachodachówka z dodatkową ochroną jest jednak droższa, dlatego przy wyborze tego typu rozwiązania warto wziąć pod uwagę także swoje możliwości finansowe.

Profilowanie blachy

Tłoczenia przypominające tradycyjne dachówki to rozwiązanie, które wpływa nie tylko na estetykę materiału, ale także dodatkowo go usztywnia. Z tego powodu blachodachówka nie wymaga stosowania sztywnego podłoża w postaci tak zwanego pełnego deskowania. Dodatkową zaletą tego typu tłoczeń jest także lepsza wentylacja połaci dachowych.

Blachodachówkę najlepiej stosować na dachach o określonym nachyleniu. Warto pamiętać, że w przypadku montażu na dachu o skomplikowanym kształcie może dochodzić do stosunkowo dużych strat materiału. Z tego powodu w takiej sytuacji lepiej zdecydować się na wykorzystanie arkuszy o mniejszych wymiarach. Będzie to prosty sposób na ograniczenie strat.

Dostępna oferta

Blachodachówka stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Wielu inwestorów decyduje się na wybór takiego materiału jako pokrycia dachowego, dlatego na rynku można znaleźć szeroki wybór tego typu produktów. Dostępny jest także duży asortyment dodatków, takich jak gąsiory, złącza, czy kalenice wentylujące. Można także zlecić przygotowanie różnych elementów na zamówienie, co pozwala na pokrycie praktycznie każdego dachu.

Można kupić materiał o różnych parametrach takich, jak grubość czy jakość powłoki ochronnej. Najważniejszą cechą dobrej blachodachówki jest przede wszystkim wysoka trwałość. Pokrycie dachu powinno być inwestycją na długi czas. Dlatego jedną z podstawowych informacji o materiale jest długość gwarancji. Oczywiście produkty o najdłużej gwarancji, wykonane ze stali najwyższej jakości nie będą również najtańsze, ale ich zakup warto uznać za dobrą inwestycję w trwałe pokrycie dachu.

Artykuł powstał mwe współpracy z firmą Budmax-Metal

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.