Bateria Steinberg bateria nie tylko do łazienki

Wybór baterii do kuchni nie powinien być skomplikowany. W większości mieszkań obecne są zmywarki do naczyń, zatem kuchenny zlew i dobrana do niego bateria wykorzystywane są dość rzadko, dlatego ich kształt i funkcjonalność powinny zejść na dalszy plan. Nie jest to zgodne z prawdą.

O czym pamiętać wybierając baterię do kuchni


Dobrze dobrana bateria kuchenna powinna posiadać wylewkę typu F, czyli wylewkę łagodnie wygiętą, lub wylewkę typu Z z podwójnym łamaniem. W kuchni mogą się również sprawdzić wylewki typu S, najczęściej jednak nie warto wybierać baterii z wylewkami płaskimi czy o kształcie litery C jeśli w zlewie również zmywamy naczynia. Według marki Steinberg bateria kuchenna powinna mieć prosty kształt i jest baterią stojącą. Przed jej zakupem należy sprawdzić, czy może być wykorzystana jako bateria podokienna. Baterie podokienne dzięki swojej budowie powinny po zainstalowaniu umożliwić otwieranie okna, co nie zawsze jest możliwe po zamontowaniu wysokiej kuchennej baterii Steinberg Bateria kuchenna może być baterią z jednym uchwytem lub z dwoma uchwytami, natomiast decyzja co do liczby uchwytów zależy od preferencji użytkowników. W kuchni, w której zlew służy także do zmywania naczyń, sprawdza się bateria jednouchwytowa.

Bateria do kuchni a zmywanie


Jeśli zlew ma służyć także do zmywania naczyń, a tak się dzieje nawet w tych kuchniach, w których zamontowane zostały zmywarki do naczyń, wówczas warto pomyśleć o rozwiązaniach, które to zmywanie ułatwią. W bateriach Steinberg można znaleźć modele z wyciąganą wylewką, która umożliwi płukanie naczyń. Wybierając baterię do kuchni warto również pamiętać, żeby wylewka nie była zbyt wysoka. Chodzi o uniknięcie sytuacji, gdy w czasie zmywania wysokość pomiędzy otworem wylewki a zlewozmywakiem będzie na tyle duża, że dojdzie do niekontrolowanego zachlapania.

W bateriach kuchennych bardzo ważna jest możliwość szybkiego czyszczenia. Większość baterii wykonana jest z metalu, który można bardzo łatwo czyścić, pozbywając się nie tylko osadów z detergentów, ale również kamienia, powstającego od kontaktu z wodą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Łazienki Szydłowski – Steinberg bateria

About the author

Related

JOIN THE DISCUSSION

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.