Balkon – ogród pośród betonu

Dla znacznej większości z nas balkon jest jedynym kawałkiem przestrzeni na wolnym powietrzu, jaką posiada na własność. Czy to oznacza, że osoby mieszkające w bloku są skazane na wyjazdy za miasto, aby zaznać odpoczynku na świeżym powietrzu? Oczywiście, że nie! Zredukowany do minimum „ogródek” również może być źródłem przyjemności i kontaktu z żywą naturą. Jak to zrobić? Sprawdź!

Odetchnij!

Balkon to małe miejsce z ogromnym potencjałem. Kawałek podłogi i odrobina chęci wystarczą, aby stworzyć miejsce, w którym odetchniesz pełną piersią i na chwilę uwolnisz swoje myśli od codziennych trosk. Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia intymnego zacisza jest zaprowadzenie na balkonie ładu. Wynieść do piwnicy wszystkie przedmioty, które przez lata gromadziłeś na niezagospodarowanym balkonie. Niemodne, szarobure płytki na podłodze zastąp deskami tarasowymi w jasnym odcieniu drewna. Nowoczesne deski wykonane są z kompozytu włókien drewnianych i tworzyw sztucznych, dzięki czemu są odporne na wilgoć i inne niekorzystne czynniki. Ciekawym i modnym rozwiązaniem jest stworzenie na ścianie ogrodu wertykalnego, który sprawi, że na własnym balkonie poczujemy się jak w prawdziwym ogrodzie gęsto porośniętym bujną roślinnością.

Miejsce dla siebie

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie balkonu o praktyczne meble ogrodowe, które znajdą zastosowanie na niewielkim metrażu. Niewielka, dwuosobowa kanapa z technorattanu w jasnym kolorze będzie wygodnym i estetycznym wyposażeniem, które umili wieczorny relaks. Wizji idealnego balkonu dopełni zapach ziół zasadzonych w kolorowych doniczkach, kwitnące kwiaty w drewnianych skrzynkach wiszące na balustradzie oraz lampiony, które roztoczą subtelny, romantyczny blask sprzyjający długim, wieczornym rozmowom.

About the author

Related

http://ntumobile.org/nowoczesne-szkolenia-dla-firm/ http://hushsmsapk.com http://memoriasdovicedo.org/wyposazenie-ogrodu-wybieramy-meble/